[2013] Aytekin Ataş Seyir Defteri

Pazartesi, 3 Haziran 2013, 11:52 | Yerli Albüm | 0 Yorum |
Yazar admin 4075 Okunma

aytekinatas
[2013] Aytekin Ataş Seyir Defteri albümü içindeki şarkıları
1.Aytekin Ataş Gitsen De
2.Aytekin Ataş Ha Bu Ander Sevdaluk
3.Aytekin Ataş Tutuklu
4.Aytekin Ataş Nasıl Yar Diyeyim
5.Aytekin Ataş Var Git Ölüm
6.Aytekin Ataş Seyyah
7.Aytekin Ataş Dertliyim Kederliyim
8.Aytekin Ataş Şahdamar
9.Aytekin Ataş Nereye Kadar
10.Aytekin Ataş Oyunbaz (Bir Varmış Bir Yokmuş)
Aytekin Ataş Seyir Defteri albümü hakkındaki diğer bilgiler
Filmlere ve dizilere yaptığı müziklerle adını duyuran besteci ve yorumcu Aytekin Ataş’ın solo albümü ‘Seyir Defteri’ Mira Records etiketiyle satışa sunuldu. Seyir Defteri, son olarak Muhteşem Yüzyıl, Suskunlar ve Yer Gök Aşk adlı dizilerin müziklerini yapan Aytekin Ataş’ın ilk solo albümü olma özelliğini de taşıyor.
Albümde Aytekin Ataş’ın çeşitli diziler için bestelediği ve yorumladığı, ilk kez bir albümde yayımlanacak 10 şarkı yer alıyor. Albüm Suskunlar dizisinde yer alan ‘Gitsen de’ adlı parça ile açılıyor. Arkasından sanatçının ilk kez Fırtına dizisi için besteleyip yorumlamasının ardından çok beğenilen ve pek çok yorumcu tarafından da yorumlanan ‘Ha Bu Ander Sevdaluk’ adlı Karadeniz parçası geliyor.
Sezen Aksu’nun Tutuklu adlı bestesi ise albümün en göze çarpan düzenleme ve yorumlarından biri. İki sezon boyunca Yer Gök Aşk adlı dizide çalınan ve çok beğenilen ‘Seyyah’ da bu albüm de dinlenebilir. Sırasıyla Kuzey Rüzgarı adlı dizide yer alan ‘Nasıl Yar Diyeyim’ ve ‘Var Git Ölüm’, Maçkalı Hasan Tunç’un çok sevilen ‘Dertliyim Kederliyim’ adlı parçasının ardından ilk kez bu albümde yer alan ve sözleri Ülkü Tamer’e, bestesi Aytekin Ataş’ ait Şahdamar geliyor. Sanatçının daha önce Leman Sam tarafından da yorumlanan ‘Nereye Kadar’ adlı parçasından sonra, aynı adlı diziye jenerik olarak bestelenmiş olan ‘Bir Varmış Bir Yokmuş (Oyunbaz)’ adlı şarkı da bu albüm de yer alıyor.
Aytekin Ataş Seyir Defteri 2013 albümü dinle menizi tavsiye ederim

Benzer Albümler :

Yorum Yap