[2013] Ender Balkır Ahir

Perşembe, 23 Mayıs 2013, 19:47 | Yerli Albüm | 0 Yorum |
Yazar admin 4096 Okunma

ender-balkir
[2013] Ender Balkır Ahir albümü içindeki şarkıları
1.Ender Balkır Çaya indim taşı yok
2.Ender Balkır Bilmem neden böyle soldun
3.Ender Balkır Karşı bağda sıra bademler
4.Ender Balkır Bugün de günlerden
5.Ender Balkır Çay içinde adalar
6.Ender Balkır Pınarın başından ufak taş gelir
7.Ender Balkır Adil efendi
8.Ender Balkır Batan gün kana benziyor
9.Ender Balkır Hüseynik
10.Ender Balkır Cahil nadanla
11.Ender Balkır Beydağı ‘ ndan yol aşarım
12.Ender Balkır Yollar seni gide gide usandım
13.Ender Balkır İğdenin dalları
14.Ender Balkır Seyyah oldum
15.Ender Balkır İzzetli hürmetli bilirim seni Düet : Cengiz Özkan
[2013] Ender Balkır Ahir albümü hakkındaki diğer bilgiler
Türküleri, kendine has üslubu ve güçlü sesiyle yorumlayan Ender Balkır’ın 2. albümü AHİR çıktı. Söz ve besteleriyle Türk Halk Müziği tarihinde iz bırakmış Celal Güzelses, Zaralı Halil Söyler, Muharrem Ertaş, Sadettin Kaynak gibi ölümsüz ustalara ait eserler ve anonim türkülerin yer aldığı albümün müzik yönetmenliği ve aranjörlüğünü Önder Meral yaptı. Marka Müzik etiketiyle çıkan AHİR’de 15 adet türkü bulunuyor.
Ender Balkır, güçlü sesi ve eşsiz yorumuyla söylediği türkülerle “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin Arif karakterine hayat verdi. Sanatçı, dizi severlerin ilgiyle takip ettiği “Hanımın Çiftliği, Dila Hanım, Ustura Kemal, Düriye’nin Güğümleri” gibi diziler için de çeşitli türküler söyledi. Özellikle Hanımın Çiftliği adlı dizide seslendirdiği “Hüseynik” adlı eserle izleyicilerin beğenisini kazanan Ender Balkır, Montreal Film Festivali en iyi film ödülünü alan “Ateşin Düştüğü Yer” adlı sinema filminde söylediği türküyle hafızalarda yer edindi.
“AHİR” BİR SAYGI ALBÜMÜ
Yaklaşık bir yıl süren titiz bir çalışmanın sonucunda çıkan albümün tüm aşamalarında profesyonel bir ekiple çalışan Ender Balkır, Cengiz Özkan’la yaptığı düetle bütün ustaları selamlıyor. Ender Balkır albümünde, türkü severlerin beğeniyle dinlediği “Hüseynik, Seyyah Oldum, Çay İçinde Adalar, Bugün de Günlerden” adlı eserleri de seslendiriyor.
“Bir kültürün en değerli yapıtaşı, duygu ve yaşanmışlıkların dile geldiği ezgileridir ” diyen Ender Balkır türkülerin sonsuz bir gönül zenginliğiyle yapılmış, tüm insanlığı kucaklayan eserler olduğuna dikkat çekiyor. Türk Halk Müziğine bir saygı albümü olan AHİR, türkülere dair belleği tazeliyor.

Benzer Albümler :

Yorum Yap